Jak ważny backup dla strony www?

Bezpieczeństwo strony www powinno być priorytetowe dla każdego właściciela strony firmowej, sklepu internetowego, serwisu, a nawet bloga. Pomocna w tym zakresie okazuje się kopia zapasowa, czyli tak zwany Backup. Dzięki niemu udaje się nam zabezpieczyć wszystkie dane i pliki odpowiadające za działanie naszej strony www. Aktualnie jest możliwość przygotowania takiej kopii zapasowej na dysku wirtualnym, jak Google Drive czy Dropbox. Dawniejsze opcje to przygotowanie takiej kopii zapasowej na osobnym dysku, pamięci USB bądź płycie DVD.

Nawet jeśli nasze urządzenie czy strona zostanie zaatakowana, to zawsze będziemy mogli powrócić do swojego backup-a i dzięki temu przywrócić dawny wygląd strony.

Zadbajmy o backup na stronach www opartych o technologię WordPress

Strony www stworzone w technologii WordPress łatwo jest zabezpieczyć poprzez wtyczkę Backup. Jest możliwość wprowadzenia ustawień, na podstawie których taka kopia zapasowa będzie się tworzyć raz w miesiącu bądź częściej. Wiele tak naprawdę zależy od ilości zmian na stronie, które wprowadzamy. Gdy prowadzimy poważny serwis, sklep internetowy bądź bloga, to taka kopia zapasowa powinna być przeprowadzana częściej, na przykład raz w tygodniu. Gdyby strona została uszkodzona, to mamy dostęp do aktualnej treści.

Gdybyśmy zbyt rzadko wykonywali backup, a później doszłoby do uszkodzenia strony, to moglibyśmy stracić sporą ilość treści, podstron, produktów, które dodaliśmy w tym czasie. Nie chcemy do tego doprowadzić i dlatego zaleca się przygotować stałą kopię zapasową, która będzie wysyłana na nasz serwer, dysk wirtualny bądź na pocztę email. Natomiast w przypadku poczty email należy pamiętać, że możliwości tutaj mamy ograniczone, gdyż backup nie może wtedy zajmować zbyt wiele miejsca. W przeciwnym razie taki backup nie trafi na naszą pocztę email.

Backup przydatny dla innych plików

Często na urządzeniach firmowych bądź domowych posiadamy cenne pliki, zdjęcia, filmy i wiele innych, których nie chcielibyśmy utracić. Unikniemy takich strat, jeśli zdecydujemy się na backup. Pamiętajmy o tym, że czasami ściągnięcie niebezpiecznego wirusa na nasze urządzenie przyczynia się do zaszyfrowania bądź usunięcia wielu plików. Jeśli jednak wcześniej postaraliśmy się o backup, to nie musimy się czym martwić.

Wykorzystajmy backup do zabezpieczenia strony www i ważnych plików na urządzenia i dzięki temu wszystkie dane będą bezpieczniejsze.

 

Radzi Agencja Interaktywna Virtual Media

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*