Tworzenie stron www – irytujące elementy na stronie

Zapraszając internautów na naszą stronę www zapewne nie chcemy ich irytować. A mogłoby tak się stać, gdybyśmy zastosowali na stronie elementy, które są wywołują takie wrażenie. Musimy zdawać sobie sprawę, że użytkownicy naszych stron są każdego dnia narażeni na spory natłok informacji w sieci. To tym bardziej skłania do przygotowania dla nich strony, która wprowadza ich w strefę komfortu. Będzie to możliwe, gdy żaden element nie będzie ich irytował. Jak o to zadbać?

Usuńmy dźwięk ze strony

Bardzo negatywnie na stronach www jest odbierany automatycznie odtwarzający się dźwięk. Twórca strony mógł dojść do wniosku, że w taki sposób zapewni internautom pewien klimat i relaks. Natomiast efekt jest całkowicie przeciwny. Taki element na stronie mocno irytuje i tak naprawdę sprawia, że większość internautów rezygnuje z dalszego przeglądania takiej strony www. Dodatkowo niekorzystnie, jeśli taki dźwięk jest trudniej wyłączyć.

Wyobraźmy sobie rodzinę z małym dzieckiem. Tata przegląda poszukuje pewnych produktów bądź usług w sieci i wyszukuje je za pomocą wyszukiwarki. Następnie klika w stronę, na której pojawia się głośny dźwięk, który budzi nie tylko żonę, ale również i dziecko. Zapewne nie chcemy zapewnić użytkownikom na stronie takich emocji.

Usuwajmy pop-upy ze strony www

Czasami chcielibyśmy od razu zachęcić użytkowników do zapisania się na newsletter bądź konkretnych zakupów. Jeśli już decydujemy się na taką reklamę, to powinniśmy zastosować w jej wypadku widoczny przycisk umożliwiający szybkie zamknięcie. Najlepsze jeszcze są pop-upy, które wyłączają się, gdy klikniemy kursorem poza nimi.

Zanim wdrożymy takie reklamy na swojej stronie www na dobre, to wcześniej należy zdecydować się na ich przetestowanie. Możemy zapytać krewnych, przyjaciół i znajomych, jak oni odbierają takie reklamy i co można w nich zrobić, aby były bardziej akceptowalne. Na pewno dzięki temu wyeliminujemy kolejne irytujące elementy na naszej stronie www.

Zadbajmy o czytelność strony

Użytkownicy czują się dobrze na stronie, jeśli posiada ona prosty i czytelny interfejs. Dzięki temu poruszanie się po takiej stronie nie stanowi dla nich żadnej trudności. Dobrze jest jeszcze zadbać o zachowanie właściwego kontrastu między kolorem tekstu, a tłem. Unikajmy stosowania reklam nachodzących na tekst bądź migających. Elementy przeszkadzające w odbiorze treści negatywnie wpływają na skuteczność strony.

 

Radzi Agencja Interaktywna Virtual Media

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*