Tworzenie stron www a zagrożenia w sieci?

W internecie pojawiają się różnorodne zagrożenia, z którymi należy się liczyć, gdy posiadamy własne strony www, strony firmowe czy sklepy internetowe. Przecież nie chcielibyśmy, aby ktoś przejął naszą stronę bądź pewne konta społecznościowe. Takie media mają dość istotny wpływ na to, jak komunikujemy się z naszymi klientami. Natomiast taka popularność na portalach i w wielu innych miejscach dodatkowo przyczynia się do zwiększenia ryzyka związanego z zaatakowaniem naszej strony przez hakerów. Jak się przed nimi chronić?

Zabezpieczenie przed atakiem

Warto byłoby podjąć pewne starania, dzięki którym nasza strona okaże się bezpieczniejsza. Dzięki temu włamanie się do niej nie okaże się takie proste. Gdy posiadamy pewne zapory zabezpieczające na stronie, to wiele na tym korzystamy. Ale dodatkowo dobrze jest zadbać o regularny Backup naszej strony internetowej. Jeśli poprzez atak doszłoby do jej zniszczenia, to zawsze możemy przywrócić jej właściwy stan. Dodatkowo dzięki temu szybko poradzimy sobie z zainfekowanymi podstronami czy usunięciem pewnej treści.

Nigdy nie powinniśmy ukazywać naszych danych do logowania się na stronę czy serwer. Niech będą dostępne tylko dla nas, a na pewno wiele na tym zyskamy.

Zagrożenia w mediach społecznościowych

Słyszymy często o przejęciach kont społecznościowych, zarówno prywatnych i firmowych. Zapewne nie chcielibyśmy znaleźć się w takiej sytuacji. Hakerzy najczęściej decydują się tutaj na zmianę adresu mailowego podpiętego pod konto społecznościowe. Dzięki temu przejmują konto, logują się i mogą czynić z nim niemalże to, co im się żywnie podoba. Najczęściej zmieniają treść, usuwają bądź usuwają całe konto.

Aby uchronić się przed takimi atakami warto jest wykorzystać uwierzytelnienie dwuskładnikowe. Włączamy je w ustawieniach konta. Dodatkowo nie powinniśmy nigdy klikać w niepewne linki, które otrzymujemy w wiadomościach. Mogą być one zainfekowane, przez co wirus mógłby zaatakować nasze konto FB bądź odpowiedni fanpage.

Na ataki w cyberprzestrzeni powinni przygotować się nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby prywatne. Najważniejszy w tym wypadku okazuje się rozsądek. Dzięki niemu będziemy przewidywać pewne zagrożenia i zabezpieczać się z wyprzedzeniem. Dzięki temu nie będziemy mądrzy po szkodzie.

 

Radzi Agencja Interaktywna Virtual Media

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*