Tworzenie stron – wady i zalety responsywności czyli RWD

Responsywne strony internetowe to aktualnie pewien standard, na który powinna pozwolić sobie każda firma i sprzedawca prowadzący własny sklep. Tylko dzięki temu ich strona będzie dostępna nie tylko dla internautów korzystających z komputera i laptopa, lecz również poprawnie wyświetli się na urządzeniach mobilnych, jak tablet i smartfon. RWD to skrót od nazwy Responsive Web Design i pełni rolę skutecznej techniki tworzenia stron www. Założenia RWD opierają się na tym, aby zarówno rozmiar, układ, jak i wygląd strony automatycznie dopasowywał się do okna każdego urządzenia.

Wiele przeprowadzonych badań poświadcza, że internauci w ponad 60% korzystają z urządzeń mobilnych serwując w sieci. Są więc zadowoleni, jeśli trafiają na strony, które poprawnie wyświetlają się na mniejszych ekranach, a właśnie o tym decyduje responsywność stron.

Tworzenie stron responsywnych – Zalety:

1. Do największych zalet stron RWD zaliczymy jej czytelność i przejrzystość. Użytkownicy od razu radzą sobie z poprawnym wyświetlaniem strony, jak i odczytaniem głównego przesłania. Taka strona jest atrakcyjna wizualnie przez cały czas. Zachwyca wysokie jakości zdjęciami, estetycznym wykonaniem i spójną treścią. Responsywna strona inaczej otwiera się prawie tak samo na tablecie, smartfonie i komputerze. Czasami tylko menu w urządzeniach mobilnych jest minimalizowane.

2. Responsywne strony internetowe o wiele łatwiej się pozycjonuje. Są pozytywniej odebrane przez wyszukiwarki internetowe, jak Google, Bing czy Yahoo.

3. Wybierając stroną responsywną oszczędzamy, ponieważ nie musimy już osobno płacić za stronę w wersji stacjonarnej i mobilnej. Koszty związane z utrzymaniem i zarządzaniem takiej strony są o wiele niższe, co tym bardziej zachęca, aby w nią zainwestować.

Tworzenie stron responsynych – Wady:

Do największych wad zaliczymy koszty związane z zaprojektowaniem takiej strony. To koszt od kilku do kilkunastu tysięcy zł. Natomiast najlepsze firmy specjalizujące się w tworzeniu stron internetowych, jak Virtual Media, zapewniają nam jej przygotowanie od 2000-5000 zł, w zależności od indywidualnych oczekiwań i potrzeb klienta.

Widać więc, że wad jest bardzo mało, co tym bardziej powinno nas zachęcić, aby posiadać responsywne strony www, zarówno firmowe, sklepy internetowe, a zarazem blogi.

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*