Strony www z systemami wyszukiwania

Wielu internautów wyszukuje strony www, które pozwalają im na wyszukanie konkretnych osób, specjalistów, miejsc, produktów bądź usług i wielu innych cennych informacji. Umożliwiają im to tak zwane strony z systemami wyszukiwania. Są one dokładnie zaprogramowane przez specjalistów IT. Zadaniem internauty jest tylko poprawne wypełnienie formularza, dzięki czemu otrzymuje on poprawne wyniki wyszukiwania i dostęp do odpowiednich danych.

Systemy informacyjno-wyszukiwawcze

Dużą popularnością cechuje się system informacyjno-wyszukiwawczy SIW. Jego zadanie polega na przetwarzaniu informacji wejściowych, na przykład zgromadzonych w zbiorach informacyjnych. Wszystko odbywa się w tak zwanym „zbiorze wyszukiwawczym”. Dokładnie zaprojektowane instrukcje pozwalają na idealne wyszukiwanie konkretnych informacji. Na podstawie relewacji technicznej tworzony jest zbiór informacji wyjściowej, przekazywanej przez system użytkownikom.

Wyszukiwanie informacji w systemach różnią się od metody wyszukiwania. Każda metoda posiada odpowiednią przetworzoną bazę danych. Ma to na celu zbudowanie dokumentów, których zadanie polega na przygotowaniu i przechowywani informacji do procesu. Przez to baza danych pełni rolę kartoteki danych wyszukiwawczych i jest właściwie wykorzystywana przez strony internetowe.

Najczęstsze metody wyszukiwania to: metoda list łańcuchowych, metoda list prostych (klasyczna), metoda list inwersyjnych, metoda Saltona, metoda dualna, metoda Chowa, metoda Gosh’a i metoda Luma.

Przykład strony www z systemem wyszukiwania

Stworzenie systemu wyszukiwania dla Krajowego Rejestru Logopedów.

Wykonawca: Agencja Interaktywna Virtual Media

System pozwala na wyszukiwanie logopedów w bardzo prosty sposób, na wybranym obszarze (miasto). Na dzień dzisiejszy zarejestrowanych jest kilkadziesiąt logopedów. Możliwe są nowe zapisy do rejestru poprzez poprawne wypełnienie formularza online, które są następnie moderowane przez administratorów i akceptowane bądź dorzucane. Stworzony został autorski system VCMS, który pozwala na dopasowanie skalowalności systemu do wszystkich aplikacji webowych. Kodowanie serwisu uwzględniło najnowsze języki programowania, jak: CSS3, JQUERY, HTML, CMS i SMARTY. Wszyscy administratorzy przeszli szkolenie z zakresu administracji systemu. Strona internetowa jest w pełni responsywna, co oznacza, że poprawnie wyświetla się na wszystkich urządzeniach.

Prace obejmowały:

1. Stworzenie szablonu strony www

2. Zaprojektowanie szablonów

3. Wdrożenie systemu zarządzania treścią CMS

4. Wprowadzenie treści, materiałów itp.

5. Uruchomienie strony internetowej

6. Gwarancja wsparcia technicznego

7. Szkolenie

8. Wykonanie wersji responsywnej

Wniosek: Coraz więcej właścicieli stron www inwestuje w specjalne systemy wyszukiwania informacji. Warto więc, aby zadanie związane z ich przygotowaniem powierzyć najlepszym fachowcom.

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*