Pozycjonowanie stron – jaka umowa z firmą seo?

Najlepsze firmy pozycjonujące rozliczają się w oparciu o „efekty„. Klienci płacą więc za konkretną pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Jeśli więc udało się nam znaleźć firmy, które oferują nam taką formę pozycjonowania, a zapewnia to firma Virtual Media, to już dobry początek. Oczywiście nie powinniśmy się tylko na takiej formie rozliczeń skupić. Bardzo ważny okazuje się jeszcze czas trwania umowy. Zdarza się, że wiele firm seo oferuje nam roczne okresy w umowie, natomiast inne półroczne. Zainteresować powinna nas firma pozycjonująca, która oferuje nam współpracę już na 3 miesiące, z gwarancją efektów. Jeśli w takim czasie firma pozycjonująca nie osiągnie efektów, to automatycznie nie trafimy żadnych środków. Natomiast trzeba liczyć się ze stratą czasu. Nasza strona przecież mogła uzyskać o wiele lepsza pozycję, a to miałoby później przełożenie na nasze przychody.

To tym bardziej zachęca, aby współpracować z profesjonalistami od pozycjonowania stron internetowych. Ich nie ma tak wielu w sieci, więc warto poświęcić więcej czasu na ich wyszukanie i dokładne sprawdzenie. Dobrze jest zdobyć dokładne informacje o ich doświadczeniu, portfolio. Dodatkową zaletą okazują się zdobyte certyfikaty, jak i bogato rozwinięty blog firmowy, jak ten, który czytasz 🙂

Co powinna zawierać umowa z firmą pozycjonująca?

W umowie nie chcemy zawrzeć tylko informacji o gwarancji uzyskania pozycji dla wybranych słów kluczowych oraz okresie jej trwania. Należy jeszcze uwzględnić informację o wersji językowej wyników wyszukiwania. Okazuje się, że wyszukiwarka Google przygotowuje wyniki wyszukiwania w zależności od danego języka.

Dodatkowo umowa z firmą pozycjonującą powinna uwzględniać optymalizację strony internetowej. Polega ona na poprawnym zmodyfikowaniu kodu strony, aby została lepiej oceniona przez wyszukiwarki internetowej i była dobrze widoczna dla każdego internauty.

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*