Mailing reklamowy to podstawa promocji i pozycjonowania stron www

Czym jest mailing reklamowy? Jest to dostarczanie informacji za pomocą poczty elektronicznej do wielu odbiorców. Można wysyłać mejle tak, aby lista adresatów była dostępna, można listę taką schować. Wszystko uzależnione jest od woli zleceniodawcy. Stosowane są także kampanie przekazywania informacji smsami lub mmsami, tanimi oraz efektywnymi. Oczywiście potencjalni kontrahenci muszą wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji w taki sposób.

Wysyłanie emaili nie powinno mieć charakteru nieplanowego. Trzeba starannie wyselekcjonować odbiorców mejli. Marketing mailingowy pozwala wykreować świadomość marki, wypromować firmę, a zarazem wpływa na pozycjonowanie strony www. Mailing kreuje rozpoznawalność marki u odbiorców i skutecznie promuje produkt a także przedmiot działalności firmy.

Zleceniobiorca wybiera grupę adresatów na podstawie określonych cech:

  • płci,

  • zawodu,

  • miejsca zamieszkania,

  • poziomu edukacji,

  • branży,

  • zainteresowań

  • innych zgodnie z potrzebami.

Za dobór kryteriów oraz stworzenie bazy odbiorców pieniądze otrzymuje firma reklamowa. Jednak korzyści z mailingu mogą być niezwykle obfite. Warto korzystać z takiej formy promowania firmy i pozycjonowania strony internetowej. Mailing to jedna z pionierskich metod promocji w wirtualnej sieci, ale bardzo skuteczna i dlatego zasługująca na polecenie.

Dobre wychowanie, czyli jak nie stracić klienta

Temat emaila jest istotny, bo po jego przeczytaniu adresat decyduje czy przeczyta pozostałą część mejla, czy wyrzuci go do wirtualnego kosza. Temat mejla musi być niezbyt długi, zrozumiały i budzić zainteresowanie.

Wstęp powinien mieć podobny charakter interesujący i nakłaniający adresata do przeczytania pozostałej części emaila. Szata graficzna mejla powinna być przejrzysta i atrakcyjna, a wiadomość nie może mieć więcej niż 600 pikseli. Wiadomość przekazywana w kampanii mailingowej musi zostać sporządzona w HTML.

Przed wysyłką

Próbną informację wysyła się na własny adres email, aby sprawdzić jak wygląda, zanim przekaże się ją grupie adresatów. Mailing reklamowy przesyła się nie częściej niż raz w tygodniu, ale nie rzadziej niż raz na trzydzieści dni. Wskazane jest przekazywanie wiadomości mailowy w te same dni tygodnia i o tej samej godzinie.

Podsumowanie: Dobrze przygotowany tekst reklamowy nakłoni nabywców do nabywania pewnych produktów i usług. Źle wykonany mailing może tylko zniechęci klientów do firmy. Należy więc zachować ostrożność podczas wysyłania emaili do większej grupy odbiorców, a zarazem zadbać o to, aby taki mailing odbywał się legalnie.

Komentarze:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*